Ryan Reynolds életéből 9 évet vett el egyetlen sportesemény

Szerző: Lakinger Béla

De azt mondja, a maga részéről ki van békülve a helyzettel. Egy kanadai színész kalandjai az angol ötödosztályban.

Eddig is sejtettük, hogy Ryan Reynolds szerencsés csillagzat alatt született, most pedig kiderült, hogy sportklubot is tökéletes időzítéssel képes vásárolni. Alig több mint egy éve vette meg (sorozatsztár haverjával, Rob McElhenneyvel közösen) az apró walesi focicsapatot, a Wrexham AFC-t, és amilyen mázlista, méris végignézhette, amint az övéi

az angol futball utóbbi éveinek egyik legdrámaibb mérkőzését produkálják.

Az angol ötödosztályban játszó Wrexham a hétvégén 2-0-ra vezetett a Dover ellen, 2-2-vel ment a szünetre, hogy aztán a második félidőben nyolc perc alatt kapott 3 góllal szépen elúsztassa a meccset. Legalábbis úgy tűnt. A Vörös Sárkányoknak becézett wrexhamiek nem adták fel, a 91. percben egyenlítettek, és a hosszabbítás utolsó pillanataiban a győztes gólt is begyötörték – 6-5.

Reynolds a következő szöveggel retweetelte a klub lefújás utáni bejegyzését:

„Kilenc évet vesztettem el az életemből, és ez jól van így. Bocsánatot kérek a családomtól. Ja, és Walesben temessetek el”.

Később, arra reagálva, hogy szavait a FIFA hivatalos Twittere hahotázva idézte, abbéli meggyőződését is kifejezte, hogy a Wrexham AFC a legjobb drog a Földön:

Szóval úgy tűnik, hogy a színész kanadai létére tökéletesen érti, miről szól az európai foci. Jutalma, hogy együtt izgulhat a 60 ezres város szurkolóival a feljutásért, a csapat ugyanis egyelőre rájátszást érő helyen áll.

A napokban komikusként is feltűnt a csapattal együtt egy reklámban, azóta állítólag fél Wrexham azon röhög, ahogy megfenyegeti az őt lehülyéző csatárt, Paul Mullint: úgy feldug egy piros lapot a seggébe, hogy „az emberek a nyelvének gondolják majd”.