Ezeket a kocsikat szeretik a nők legjobban idén

Szerző: Lovasi Andrea

Egy héttel ezelőtt hirdették ki az Év autója győztesét, ahol a Peugeot 308 ugyan lecsúszott a dobogóról – negyedik helyen végzett -, de az Év női autója versenyben győzött és elnyerte a Legjobb városi autó díját is.

A Women’s World’s Car of the Year tizenkettedik éve választja meg Év női autóját. Nem arról van szó, melyik a legjobb, nőknek tervezett kisautó. A verseny lényege, hogy a zsűri kizárólag nőkből áll.

Ez az autóipar egyetlen olyan versengése, ahol az autókat nők tesztelik és ítélik meg.

A zsűri öt kontinens 40 országának 56 autós újságírójából áll, Magyarországot Kurcz Erzsébet képviselte. A bírák a járműveket a biztonság, a vezethetőség, a kényelem, a technológia, a formatervezés, a hatékonyság, a környezetre gyakorolt hatás és az ár-érték-arány alapján értékelik. A szavazás első fordulójában hatvanöt jelölt indult a díjért, melyek közül mind 2021. január 1. és december 31. között mutatták be. A zsűritagok a 6 kategóriagyőztes közül választották ki az Év női autóját, mely 2022-ben a Peugeot 308 lett, egyúttal elnyerte a Legjobb városi autó díját is.

A Legjobb családi autó kategóriagyőztese a Ford Mustang Mach-E, mely szintén finalista volt Év autója idei versenyében is:

Nagyot mentek idén a koreai márkák is, miután a Kia EV6 lett idén Év autója győztese, egy másik modelljük, a Kia Sportage pedig Év női autója versenyben a Legjobb családi suv címet nyerte: